TELEFON 0744 669 257
ORAR Luni - Vineri: 09 - 17

De ce sa alegi scoalaprofi.ro daca vrei permis auto

13 ianuarie 2019 / 0 Comments / Blog
Facebook It
Tweet It
Pinterest It
Google Plus It
Asa cum offline exista zeci, daca nu chiar sute de scoli de soferi in Bucuresti si online sunt zeci sau chiar sute de platforme cu si despre chestionare auto.

Cu toate acestea, putine reusesc sa iti ofere tot ceea ce ai nevoie atunci cand vorbim de notiuni auxiliare, informatii relevante si suportul de care ai nevoie pentru a nu gresi la examenul grila.

O astfel de platforma este si www.scoalaprofi.ro.

Scoala PROFI – impresii la cald

E suficient sa intri pe acest site zilnic, macar 15-20 de minute si o sa intelegi. Altfel spus, daca la examenul grila ai in jur de 30 de minute pentru a obtine minim 22 de puncte, in 20 de minute, daca raspunzi la cel putin 20 de intrebari, asta inseamna ca in 20 de zile deja ai peste 400 de intrebari la care ai raspuns.

Practic daca exersezi 40 de minute pe zi, in maxim o luna ai acoperit toate cele 1500 de intrebari. Pe site-ul nostru gasesti cele mai actualizate intrebari si variante de intrebari, esti conectat la chestiuni tangentiale care te vor ajuta pe viitor cu privire la activitatea ta de sofer si informatiile pe care le gasesti aici iti vor fi extrem de utile in trafic.

Cum sa inveti pentru examenul teoretic

Daca ai trecut de varsta de 18 ani, ai terminat Facultatea, ai deja un job, familie sau cariera si decizi ca vrei carnet de sofer, asta inseamna ca ai deja o agenda plina. In acest context, recomandarea ar fi sa nu lasi niciodata studiul pentru seara sau pentru momente cheie ale zilei pentru ca nu vei avea focus complet si un randament care sa te ajute.

Daca vei face teste inainte de miezul noptii sau in pauza de masa de la birou, cand stii ca dupa pauza te asteapta rapoarte sau alte task-uri, mintea ta nu va fi centrata pe rezultat ci mai mult pe „hai sa le fac ca sa scap”.

Daca stii ca nu poti da randament de unul singur, cauta persoane care fac aceeasi scoala de soferi cu tine si formati un grup de studiu.

Exista o regula atunci cand vrei sa inveti o limba straina. Daca vrei sa inveti la nivel conversational orice limba, e important sa iti alegi intervalul – 30-60-90 de zile si in fiecare zi sa inveti 10 cuvinte noi. In prima zi 10, a doua zi le repeti pe primele zece si mai inveti alte 10 cuvinte noi si tot asa.

Aceeasi strategie sa o aplici si aici. Niciodata sa nu treci la o categorie noua de teste pana nu ai recapitulat suficient de bine pe prima. De asemenea nu uita sa te relaxezi si sa faci pauze de studiu, pentru ca mintea ta are nevoie de odihna pentru a procesa informatiile noi.

Sper ca te-au ajutat aceste informatii si sper sa ne vedem in trafic!

Leave your comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

NEED A HAND TO FIND YOUR CAR?

Inscrie-te acum